fbpx

Cembrit bezazbesta šīfera jumts – ekonomisks, jo nav nekādu papildus izmaksu!

Saimniekam, kurš savai mājai izvēlas jumta segumu, parasti saku: «Nepērc to, kas lētāks kvadrātmetrā, bet to, kas patiešām ļaus ietaupīt izmaksas. Piemēram, privātmājai ieklājot Cembrit bezazbesta šīfera jumtu, nevajadzēs likt pretkondensāta plēvi, mainīt jumta konstrukcijas, latojumu,» skaidro uzņēmuma «Vinteko» www.vinteko.lv, kas Latvijā piedāvā Cembrit bezazbesta šīferi, jumtu speciālists Raivis Anops.

Cembrit bezazbesta šīfera jumts ir piemērots risinājums gan privātajai, gan daudzdzīvokļu mājai. Tas ir dabīgs jumta segums, kas spēj uzņemt un iztvaikot lielu mitruma daudzumu – apmēram 20% no sava svara. Tāpēc, ieklājot bezazbesta šīfera viļņotās loksnes, visbiežāk nav jāliek pretkondensāta plēve, un tas ļauj ietaupīt izmaksas. Protams, ar noteikumu, ka jumta konstrukcija ir pareizi izveidota – ar kori un karnīzēm, caur kurām notiek gaisa apmaiņa. «Ievērojami ietaupīt līdzekļus var arī tāpēc, ka esošai mājai bezazbesta šīfera loksnes var likt uz vecās koka konstrukcijas, latojuma,» uzsver Raivis Anops.

Cembrit bezazbesta šīfera loksnēm ir arī ļoti augsta mehāniskā un triecienizturība. Jumta segums iztur 250 kilogramu slodzi uz kvadrātmetru, taču veiktie testi pierāda, ka tas spēj izturēt vēl lielāku slodzi. Tādēļ, ja bezazbesta šīfera jumts ir pareizi izveidots, pa to var droši staigāt un nepieciešamības gadījumā labot. Tam nekas nenotiks.

Cembrit bezazbesta šīfera jumts arī ļoti ilgi kalpo, ražotājs tam dod 50 gadu kalpošanas laiku un nodrošina 15 gadu garantijas remontu.

Pēc dāņu tehnoloģijas izstrādātās, Polijā ražotās zīmola Cembrit bezazbesta šīfera viļņotās loksnes, var iegādāties uzņēmumā «Vinteko» www.vinteko.lv.

Bezazbesta šīfera jumts līdzīgs dakstiņiem, bet lētāks.

Bezazbesta šīfera jumts vizuāli līdzinās dakstiņu segumam, taču ir krietni lētāks. Cembrit bezazbesta viļņotās loksnes kvadrātmetrā maksā – sākot no 5,00 eiro. Parēķinot, cik kopumā izmaksās, piemēram, metāla jumts, uzlikt bezazbesta šīfera jumtu būs krietni lētāk.

Bezazbesta šīfera segums sastāv no maza izmēra loksnēm, tās ir 1,15 metru platas, bet dažāda garuma, īsākās – 0,62 m, tad -1,25m, 1,87 m un 2,50 m garas. «Ļoti izdevīgi ir tas, ka, ieklājot jumtu, var kombinēt kopā dažāda garuma loksnes, tādēļ ir mazāk materiāla atgriezumu. Arī tas ļauj samazināt izmaksas,» norāda Raivis Anops.

Lai jumts būtu vēl glītāks, vēl vairāk līdzinātos dakstiņiem, Cembrit bezazbesta šīfera loksnēm komplektā var pasūtīt oriģinālos tāda paša materiāla papildelementus – jumta kori, vējmalas. Kā arī komplektā var iegādāties oriģinālos stiprinājumus – aizsargvāciņus un skrūves. Tie ir paredzēti, lai jumta konstrukcijai staigājot, šīfera loksnes tiktu amortizētas. Un tad ir novērsta iespēja, ka skrūves, ar ko ir pieskrūvēts jumta segums, laika gaitā varētu kļūt vaļīgas, kā tas mēdz būt, piemēram, metāla jumtam, kam montējot izmantotas skrūves un gumijas blīves.

Cembrit bezazbesta šīfera loksnes ir pieejamas – brūnā, sarkanā, sarkanbrūnā, oranžā, zaļā, zilā, melnā, pelēkā, baltā krāsā. Tās ir rūpnieciski krāsotas, izmantojot speciālu tehnoloģiju. Tāpēc tām ir ļoti augsta krāsas noturība.

Bezazbesta šīfera jumtu saimnieks var ieklāt pats.

Cembrit bezazbesta šīferi saimnieks var ieklāt paša spēkiem – arī tad, ja nav īpašas pieredzes jumta ieklāšanā. Liekot bezazbesta viļņotās loksnes, tām ir jāapgriež stūri, jāizurbj caurumi un jāpieskrūvē ar 2-4 skrūvēm. Jāielāgo tikai, ka bezazbesta šīfera loksnes nedrīkst naglot. Gadās, ka celtnieki pēc sena ieraduma bezazbesta šīfera loksnes nostiprina ar naglām, tad gan, ēkas koka konstrukcijai nobīdoties, loksnes var tikt salauztas un tajās izveidoties mikroplaisas.

Cembrit piedāvā arī papildus iespēju – mājai projekta stadijā var pasūtīt bezazbesta šīfera loksnes ar jau apgrieztiem stūriem un izurbtiem caurumiem, kur ieskrūvēt skrūves. Tad jumta ieklāšanas process būs vēl vienkāršāks. Turklāt šādi sagatavotas Cembrit bezazbesta šīfera viļņotās loksnes cenas ziņā nav dārgākas, vienīgi jārēķinās, ka tās piegādās divu, trīs nedēļu laikā.

Raivis Anops uzsver: «Uzņēmuma Vinteko speciālistu mērķis ir mudināt cilvēkus jumtu mājai izvēlēties pārdomāti, lai tas kalpotu kvalitatīvi un ilgi. Tādēļ uzņēmuma speciālisti ar lielu pieredzi būvniecībā sniedz konsultācijas pa tālruni 28233466.

Ja vēlies noskaidrot, cik Tavai mājai izmaksās Cembrit bezazbesta šīfera jumts, uzņēmumā Vinteko veic bezmaksas jumta aprēķinu www.vinteko.lv.

Daudziem cilvēkiem bezazbesta šīferis joprojām asociējas ar padomju laikos populāro azbesta šīfera jumta segumu, kas ne tikai radīja veselībai kaitīgus izgarojumus, bet arī bija ļoti trausls. Cembrit bezazbesta šīfera jumta segums ir pilnībā nekaitīgs veselībai, jo nerada nekādus kaitīgus izgarojumus. Bezazbesta jumta segums tiek ražots pēc pavisam citas tehnoloģijas nekā azbesta segums, tā sastāvā ir 93% cementa, krīts un PVC šķiedra, kas tam piešķir elastību.

Praktisks un ekonomisks risinājums daudzdzīvokļu ēkai.

Bezazbesta šīfera jumtu droši var arī likt daudzdzīvokļu mājai. Turklāt, ja mājai joprojām ir vecais azbesta šīfera jumts, un nav iespēju to uzreiz pilnībā renovēt, var nomainīt tikai daļu vecā jumta seguma pret Cembrit bezazbesta šīfera loksnēm. Tehnoloģiski tās ir izstrādātas, lai varētu beazbesta viļņotās loksnes vilni salaist ar veco azbesta loksni.

2009. gadā uzņēmums Vinteko daudzdzīvokļu mājai Alūksnē esošo azbesta šīfera jumtu nomainīja pret Cembrit bezazbesta šīfera jumtu. www.vinteko.lv

Šīs daudzdzīvokļu mājas vecākā Elita Sūna stāsta, ka jumts lieliski kalpo, iedzīvotāji līdz šim ir ļoti apmierināti. Bezazbesta šīfera plāksnes ir ļoti stabilas, nav bažu, ka vējš tās varētu aizpūst, kā arī vējainā laikā, lietū no jumta nedzird nekādus trokšņus. «Mums piedāvāja ļoti plašu jumta seguma krāsu izvēli, un mēs izvēlējāmies visdzīvāko – oranžo. Patika arī tas, ka jumtu uzlika ļoti ātri – mēneša laikā. Bezazbesta šīfera loksnes ir nedaudz smagākas nekā azbesta šīfera loksnes, tādēļ sertificēta ekspertu komisija, apsekojot ēkas pamatus un konstrukcijas, ieteica pirms jaunā jumta ieklāšanas nostiprināt ēkas konstrukcijas. Rezultātā daudzdzīvokļu mājas jumtam, kura platība ir vairāk nekā 700 m2, kopējās izmaksas bija ap 11 000 latu, ieskaitot dokumentācijas sagatavošanu, konstrukciju nostiprināšanu, jumta segumu, tā papildelementus, kā arī darbu – jumta ieklāšanu.»

Bezazbesta šīfera jumts – lauksaimniecības ēkai novērš kondensātu.

Bezazbesta šīfera jumts ir arī ļoti piemērots lauksaimniecības ēkām, īpaši fermām – tieši tādēļ, ka neveidojas kondensāts. Telpās, kur mīt lopi, tie izgaro daudz mitruma, tāpēc kondensāts ir ļoti nopietna problēma. Piemēram, Dānijā fermām gandrīz vienmēr liek bezazbesta šīfera jumtu.

Telpās, kur uzturas lopi, no dzīvnieku urīna izdalās amonjaks, kas salīdzinoši īsā laikā sabojā gandrīz jebkuru jumta segumu. Piemēram, metāla jumts sarūsē 10 gadu laikā. Tādēļ šādām ēkām ir jāizvēlas jumts, kas nereaģē ar ķīmiskām vielām.
Cembrit bezazbesta šīfera jumtu nebojā ķīmiskas vielas, arī amonjaks. To bez bažām var likt gan fermai, gan telpai, kur uzglabā ķimikālijas. www.vinteko.lv

Kā arī Cembrit klāstā ir caurspīdīgas PVC loksnes – tāda paša izmēra kā bezazbesta šīfera loksnes. Iestrādājot jumtā šādu caurspīdīgu PVC loksni, ēkā iekļūst vairāk gaismas.

Uzņēmums «Vinteko» www.vinteko.lv Latvijas tirgū piedāvā arī citu pasaulē zināmu zīmolu jumta segumus, piemēram, Beļģijā ražoto Metrotile metāla dakstiņu jumtu ar akmens smalci, kā arī Kanādas un Beļģijas ražotāja IKO bitumena šinedeļu segumu. Ļoti plašā izvēlē tiek piedāvāti arī ventilācijas izvadi jebkura veida jumtiem.

Plašāka informācija par Cembrit bezazbesta šīfera viļņotajām loksnēm, kā arī citiem jumta materiāliem pieejama mājas lapā www.vinteko.lv vai arī zvanot pa tālruni 28233466.

Avots: apollo.tvnet.lv

Share