fbpx

Esoša bitumena šindeļu jumta renovācija: daži fakti, kas par to jāzina

Jūsu šindeļu jumta kalpošanas laiks tuvojas beigām? Vai arī vēlaties atjaunot sava īpašuma izskatu?

Iemesli, kāpēc apsvērt esošā bitumena šindeļu jumta renovāciju, var būt dažādi – sākotnēji izvēlēts zemas kvalitātes šindeļu jumta segums, nepareiza jumta seguma montāža (kā piemēram, segums stiprināts ar skavām vai nav izveidota ventilācija), nekvalitatīvi aksesuāri, ekspluatācijas laikā nav veikti nepieciešamie profilaktiskie pasākumi jumta seguma uzturēšanā ( piemēram, apsekošana pēc vētrām, noteksistēmas tīrīšana u.c.).

KAD IETEICAMS RENOVĒT BITUMENA ŠINDEĻU JUMTU?

Ja esošā bitumena šindeļu jumta konstrukcija saglabājusies laba, jumtu ir iespējams un pat ļoti ieteicams renovēt! Ja nav jāmaina jumta klājs, tā noteikti būs labākā izvēle – lētāka, ātrāka un ērtāka, kā izvēloties pavisam cita veida jumta segumu, kam tad no jauna būtu jāveido arī jauna, jumta tipam atbilstoša jumta konstrukcija. Attiecīgi tas patērētu papildus laiku un radītu arī papildus izmaksas.

Izmantojot esošo jumta konstrukciju, būtu tikai jānoplēš vecais segums, jāuzliek jauns apakšklājs un pēc tam var tikt veikta arī jauno bitumena šindeļu montāža – īpaši pievēršot uzmanību pareizai jumta ventilācijas izveidei no lāseņa līdz korei, kā arī pareizi jumtu stiprinot ar speciālajām bitumena šindeļu naglām.

Bitumena šindeļu renovācija būtībā ir lieliska iespēja tiem, kam kopumā ir labs jumts, bet bitumena šindeļu jumta segums sāk zaudēt savas funkcionālās vai dekoratīvās īpašības. Renovējot vecos bitumena šindeļus pret jauniem, montāžas process būs maksimāli ērts un vienkāršs – svarīgākais izvēlēties piemērotus, gadiem pārbaudītus bitumena šindeļu jumta segumus.

KURI BITUMENA ŠINDEĻI IR PIEMĒROTI RENOVĀCIJAI?

Kā vienus no piemērotākajiem renovācijai, noteikti var minēt bitumena šindeļus IKO. Tie ražoti, ievērojot Kanādas tehnoloģijas, no augstākās kvalitātes izejmateriāliem.

Tieši IKO bitumena šindeļus īpaši bieži pieprasa tie ēku īpašnieki, kas savām ēkām daudzus gadus atpakaļ likuši zemākas klases bitumena šindeļus un, veicot jumta renovāciju, meklē tādu jumta segumu, kurš ir Latvijas klimatiskajos apstākļos pārbaudīts un tam ir laba reputācija gan starp ēku īpašniekiem, gan jumiķiem.

Zīmols IKO savu labo reputāciju ir nopelnījis, pateicoties plašajam un kvalitatīvajam produktu klāstam. IKO ir vienīgais jumta šindeļu ražotājs Eiropā, kurš nodrošina savu uzņēmumu ar visiem ražošanai nepieciešamajiem izejmateriāliem, ražojot tos dažādās rūpnīcās sava koncerna ietvaros visā pasaulē. Uzņēmums ir pārliecinājies, ka tikai izsekojot ražošanas procesam visos tā posmos, spēj nodrošināt visaugstāko kvalitāti. IKO bitumena šindeļu kvalitāti regulāri pārbauda un apliecina gan IKO, gan neatkarīgās Eiropas laboratorijas. Rūpnīcas gandrīz 70 gadu ilgā pieredze norāda, ka IKO ir radīti bitumena šindeļi, kas ir kā pasaules standarts, ar ko tiek salīdzināti pārējie bitumena šindeļi.

Pasaules klases bitumena šindeļi IKO Latvijā pieejami kopš 1996. gada. Gandrīz 30 gadus ilgā pieredze Latvijas tirgū ir būtisks jumta seguma kvalitātes rādītājs. Latvijā pieejamos IKO bitumena šindeļus ražo Slovākijā, izmantojot Kanādas tehnoloģijas.

UZTICAMS JUMTA SEGUMA RISINĀJUMS IKVIENAI ĒKAI!

IKO piedāvā izvēlēties piemērotāko bitumena šindeļu jumta segumu ikviena arhitektūras stila ēkas unikalitātei, jo pieejama plaša formu daudzveidība. Lielākais izaicinājums ēkas saimniekam varētu būt izvēlēties piemērotāko krāsu. Latvijā populārākie IKO bitumena šindeļu veidi:

  • Cambridge Xtreme – pasaulē pirmais PAŠLĪMĒJOŠAIS laminētais divslāņu šindelis. Tā forma nodrošina to ātrāku un efektīvāku uzklāšanu, kā arī tiek samazināti materiāla atgriezumi. Tā īpaši platā naglojuma līnija nodrošina arī precīzāku šindeļu uzklāšanu uz jumta. Garantija 30 gadi.
  • Armourshield – tehnoloģiski uzlabots PAŠLĪMĒJOŠS bitumena šindelis, kura vizuālā forma atgādina bišu šūnas. Garantija 20 gadi.

Visus IKO bitumena šindeļu jumta segumus, iespējams papildināt ar speciālajām detaļāmventilācijas aksesuāriemnoteksistēmām u.c.

Bitumena šindeļu jumts ir slēgta jumta konstrukcija. Salīdzinot ar citiem jumta seguma materiāliem, piemēram, metāla jumtu, bitumena šindeļi ir klusi – tie absorbē krusas vai lietus radīto troksni.

KAS JĀIEVĒRO, LAI BITUMENA ŠINDEĻU JUMTS KALPOTU ILGI?

Neatkarīgi no tā vai renovējat esošo jumtu vai būvējat jaunu, ir dažas būtiskas nianses, kas jāievēro bitumena šindeļu jumta seguma montāžas laikā. Jumts netiek pirkts katru dienu. Tieši tāpēc nav būtiski vai jumta montāžu veicat pats vai uzticat šo darbu veikt profesionāļiem, galvenais ievērot ražotāju gadiem pārbaudītus un ieteiktus montāžas standartus!

Tipiskākās kļūdas, kas tiek pieļautas un no kurām vajadzētu izvairīties, lai nodrošinātu bitumena šindeļu ilgmūžību:

  • Bieži vien netiek lietots apakšklājs. To izmantojot, tiek nodrošināta jumta konstrukcijas dubulta  aizsardzība (hidroizolācijai un pasargā OSB plātnes).
  • Bitumena šindeļus obligāti jāstiprina ar šindeļiem paredzētām naglām. Bieži vien šindeļi tiek skavoti vai vēl sliktāk tikai pielīmēti. Tāpat būtiski iedzīt naglas precīzi – ražotāja norādītajā vietā uz naglojuma līnijas.
  • Visbiežākā kļūda – nepietiekama vai vispār neesoša ventilācija var ļoti kritiski saīsināt bitumena šindeļu jumta kalpošanas laiku. Visai jumta konstrukcijai jābūt ventilējamai no karnīzes līdz korei, izmantojot ventilācijas kori – lai gaiss cirkulētu pa visu jumtu, tajā neuzkrātos mitrums un konstrukcija neuzkarstu.
  • Uzstādot netiek ievērotas montāžas nianses. Lai gan šindeļu uzklāšana parasti notiek siltos laikapstākļos, ir iespējams veikt šindeļu montāžu visu gadu. Tomēr, ja tas notiek aukstā laikā, ir jāpievērš īpaša uzmanība, lai nodrošinātu pareizi jumta funkcionalitāti.

 

Svarīgi! Ja tiek izmantoti IKO bitumena šindeļi, ievērojot precīzu montāžas instrukciju, šiem jumtiem tiek piemērota PLATĪNA garantija. Tā 5 gadus nodrošina 100 % klienta aizsardzību, sedzot jumta seguma, transporta un pat darba izmaksas.

Kvalitatīvi bitumena šindeļi no IKO – pareizi uzklāti, kalpos ilgi!

 

Vairāk par IKO bitumena šindeļu jumta segumu var uzzināt šeit.

 

Share

This will close in 0 seconds