fbpx

ETERNIT bezazbesta šīfera jumts izmaksās lētāk, jo nav jāliek pretkondensāta plēve

Kā nopirkt nedārgu, bet kvalitatīvu jumta segumu? Izvēloties to, kas lētāks kvadrātmetrā, vienmēr jārēķinās ar papildus izmaksām – jāpērk pretkondensāta plēve, jāmaina jumta konstrukcija, latojums u.c. Rezultātā izmaksas var izaugt krietni lielākas nekā iepriekš plānots. Bezazbesta šīfera viļņoto lokšņu jumta segums ir vienīgais, kam nav gandrīz nekādu papildus izmaksu.

Kur rodas ekonomija?

Bezazbesta šīfera jumts ir piemērots risinājums gan privātajai, gan daudzdzīvokļu mājai, kā arī ļoti bieži to liek lauksaimniecības ēkām, īpaši fermām.

Bezazbesta lokšņu priekšrocības bieži novērtē tie, kas iepriekš dzīvojuši ēkās ar metāla jumta segumu: «Esmu dzīvojis mājā ar metāla jumtu, tādēļ zinu, ka, lietum pret to atsitoties, mājā atbalsojas troksnis. Bezazbesta šīfera jumts ir daudz klusāks, lietus laikā praktiski neko nevar dzirdēt.»

ETERNIT 8 viļņu loksnes ēku saimnieki bieži izmanto ne tikai jaunu jumtu būvniecībā, bet arī renovējot vecos šīfera jumtus. Tādējādi, ja nepieciešams ietaupīt finanses, iespējams izmantot arī veco latojumu – ar nosacījumu, ka tas ir atbilstoši saglabājies un spēj pildīt savu funkciju. Pielāgojoties esošajam latojumam, ETERNIT 8 viļņu loksnēm jāpalielina pārlaidums starp loksnēm. Šādos gadījumos gan tāpat ieteicams konsultēties ar ETERNIT oficiālo izplatītāju Latvijā – SIA “VINTEKO”, lai izrunātu dažas nianses un jumta renovācija, izmantojot esošo latojumu, tiktu veikta korekti.

Ja ēkai joprojām ir vecais azbesta šīfera jumts, un nav iespēju to uzreiz pilnībā renovēt, var nomainīt tikai daļu vecā jumta seguma pret ETERNIT bezazbesta šīfera loksnēm.

Nav jāliek pretkondensāta plēve

Raivis Anops skaidro, ka jebkuram jumtam (izņemot bezazbesta šīfera), neizveidojot papildus ventilāciju, veidosies kondensāts. Savukārt, ja zem jumta seguma rodas kondensāts, samirkst siltumizolācijas materiāls, tas zaudē savu siltumvadītspēju, kā arī mitruma dēļ ēkas koka konstrukcijā bieži veidojas pelējums.

Ar bezazbesta šīfera jumtu šādu problēmu nebūs, jo bezazbesta šīferis ir dabīgs materiāls, spēj uzņemt un iztvaikot lielu daudzumu mitruma – apmēram 20% no sava svara. Ja jumtam ir pareizi izveidota konstrukcija ar kori un karnīzēm, caur kurām notiek gaisa apmaiņa, papildus ventilācija nav nepieciešama. Izņēmums varētu būt vienīgi ļoti lielas ēkas, taču tad katra situācija jāvērtē individuāli.

ETERNIT bezazbesta šīfera viļņotās loksnes ir rūpnieciski krāsotas, izmantojot speciālu tehnoloģiju, tāpēc tām ir ļoti augsta krāsas noturība. Jumta seguma krāsa ar gadiem nesāks lobīties, arī saulē tā īpaši nebalēs.

Bezazbesta šīfera loksnes ir pieejamas – gan nekrāsotās, gan ķieģeļsarkanā, sarkanā, brūnā, ķiršu sarkanā, zaļā, melnā un grafīta krāsā. Pašlaik īpaši populāra ir brūnā un grafīta krāsa.

ETERNIT bezazbesta šīfera jumts no maza izmēra loksnēm ar 5 viļņiem vizuāli ir ļoti līdzīgs dakstiņu jumtam.

  • Gotika loksnes (920×585 mm) atgādina ekskluzīvos dakstiņus. Šīs loksnes ir nelielas un vieglas, tāpēc to montāžu var veikts arī pats ēkas īpašnieks, ekonomējot uz darba izmaksām.
  • Villa loksnes (920×875 mm) ir populārs jumta risinājums, pateicoties optimālai cenas un estētikas attiecībai. Šīs loksnes izmēros ir lielākas nekā Gotika, tāpēc saīsinās jumta klāšanas laiks, samazinās nepieciešamais jumta piederumu un pašu lokšņu daudzums tādas pašas platības noklāšanai. Arī šo lokšņu uzklāšanu var veikt pašu spēkiem.

ETERNIT bezazbesta šīfera 8 viļņu loksnes ir 1,13 metru platas, bet dažāda garuma –  Klasika 1,25 m, Agro L 1,75 m un Agro XL 2,50 m garas. «Ļoti izdevīgi un praktiski ir tas, ka savā starpā var kombinēt dažāda garuma loksnes. Veidojot jumta segumu, ir mazāk materiāla atgriezumu un samazinās izmaksas,» piebilst Raivis Anops.

Lai jumts būtu vēl glītāks, ETERNIT bezazbesta šīfera loksnēm komplektā var pasūtīt oriģinālos tāda paša materiāla papildelementus – jumta kori, vējmalas.

Komplektā var iegādāties arī oriģinālās skrūves. Tās ir izstrādātās tā, lai jumta konstrukcijai staigājot, loksnes tiktu amortizētas. Un tad ir izslēgta iespēja, ka skrūves, ar ko pieskrūvēts jumta segums, laika gaitā varētu kļūt vaļīgas, kā tas mēdz būt, montāžā izmantojot skrūves un gumijas blīves, piemēram, metāla jumtam.

Šīferis bez azbesta

Daudziem bezazbesta šīferis joprojām asociējas ar padomju laikos populāro azbesta šīfera jumta segumu, kas radīja ne tikai veselībai kaitīgus izgarojumus, bet arī bija ļoti trausls. Bezazbesta šīferis tiek ražots pēc pavisam citas tehnoloģijas, tā sastāvā ir cements, krīts un PVC šķiedra, kas tam piešķir elastību.

ETERNIT bezazbesta šīfera loksnēm ir ļoti augsta mehāniskā un triecienizturība.

Raivis Anops atceras gadījumu, kad, no jumta nokrītot ETERNIT bezazbesta šīfera loksnēm, tās nesalūza. Šis jumta segums iztur 250 kilogramu slodzi uz kvadrātmetru, taču veiktie testi pierāda, ka tas spēj izturēt vēl lielāku slodzi. Svarīgi gan, lai šis jumta segums tiktu montēts atbilstoši ražotāja montāžas norādēm!

Eternit garantē, ka pareizi montēts jumts kalpos ilgi, tāpēc piešķir 30 gadu garantiju visām viļņotajām loksnēm.

ETERNIT bezazbesta šīfera viļņotās loksnes ir viegli montēt, jebkurš to var paveikt paša spēkiem. Tomēr stingri jāievēro tehnoloģija. Liekot bezazbesta viļņotās loksnes tās jāpieskrūvē, nevis jāpienaglo. Celtnieki, kas vēl padomju laikos strādāja ar azbesta šīferi, bieži saka: «Kam man vajadzīga instrukcija? Es taču zinu, kā strādāt ar šīferi!» Un, neiedziļinoties instrukcijā, loksnes nostiprina ar naglām. Tad, ēkas koka konstrukcijai nobīdoties, jumta loksnes var lauzties, tajās veidoties mikroplaisas.

Nekrāsots, BL00

Bezazbesta šīfera jumts ir piemērots un praktisks risinājums lauksaimniecības ēkām, īpaši fermām – tieši tādēļ, ka palīdz izvairīties no kondensāta. Dānijā fermām liek gandrīz tikai bezazbesta šīfera jumtu.

Telpās, kur mīt lopi, tie izgaro daudz mitruma, tāpēc kondensāts ir nopietna problēma. Uzliekot bezazbesta šīfera jumtu, tā tiek novērsta.

ETERNIT klāstā ir arī dabīgā apgaismojuma PVC loksnes – tāda paša izmēra kā bezazbesta šīfera loksnes. Iestrādājot jumtā šādu loksni, ēkā iekļūst vairāk gaismas.

Turklāt telpās, kur uzturas lopi, jāizvēlas jumts, kas nereaģē ar ķīmiskām vielām, jo no dzīvnieku urīna izdalās amonjaks, kas salīdzinoši īsā laikā sabojā gandrīz jebkuru jumta segumu. Piemēram, metāla jumts sarūsē 10 gadu laikā.

ETERNIT bezazbesta šīfera jumtu absolūti neietekmē nekādas ķīmiskas vielas, arī amonjaks. Tādēļ to bez bažām var likt gan fermai, gan telpai, kur uzglabā ķimikālijas.

ETERNIT bezazbesta šīferi Latvijā var iegādāties pie ETERNIT oficiālā pārstāvja jumtu vairumtirdzniecības bāzē VINTEKO, kā arī labākajās būvmateriālu tirdzniecības vietās visā Latvijā. Lai veiktu jumta izmaksu aprēķinus, droši elektroniski atsūtiet ēkas projektu vai jumta izmērus – profesionālie un pieredzes bagātie VINTEKO speciālisti veiks jumta aprēķinus, ieteiks labāko risinājumu, kā arī nodrošinās piegādi visā Latvijā! Ja liec jumtu, tad dari to pārdomāti – lai kalpotu visu mūžu! Ja JUMTS – tad VINTEKO!

Vairāk par ETERNIT bezazbesta šīfera jumta segumu var uzzināt šeit.

Share