fbpx

METĀLA DAKSTIŅU JUMTS – piemērots jebkurai ēkai, arī tad, ja vēlies dakstiņus, bet konstrukcijas nepieļauj…

Savai privātmājai izvēlies jumtu, kas ir viegls, izturīgs, ilgmūžīgs, ugunsdrošs, kluss, piemēram, Beļģijā ražoto «Metrotile» metāla dakstiņu jumtu ar dabīgā akmens smalci, kam piemīt visas šīs īpašības, kā arī ir novērsti tipiskākie jumta trūkumi. Latvijā vienīgais uzņēmums, kas piedāvā «Metrotile» metāla dakstiņu jumtu ar dabīgā akmens smalci, ir «Vinteko» www.vinteko.lv

Līdzīgs dakstiņu jumtam, bet daudz vieglāks…

«Metrotile» metāla dakstiņu jumts ar dabīgā akmens smalci ir piemērots, ja saimnieks savai privātmājai vēlas ekskluzīvu jumtu par kvalitātei atbilstošu cenu. Vizuāli tas ir ļoti glīts, līdzīgs dakstiņu jumtam, taču daudz vieglāks, tādēļ šo segumu var droši likt esošai ēkai, kuras konstrukcijas nav piemērotas ļoti lielai slodzei. Salīdzināšanai – Metrotile metāla dakstiņi sver tikai 6,3 kilogramus m2, turpretim betona vai māla dakstiņi – apmēram 46 kilogramus m2.

Metrotile metāla dakstiņu jumta segums sastāv no neliela izmēra alucinka tērauda loksnēm, atkarībā no profila, to izmērs ir aptuveni 1,30X45cm. Tas ir ļoti praktiski, jo loksni var viegli piegriezt un atlikušo daļu izmantot ieklāšanai jumta otrā pusē, tāpēc ir ļoti maz materiāla atgriezumu. Vairums tirgū piedāvāto metāla segumu turpretim ir pieejami ļoti lielās loksnēs, tās ir sarežģīti piegriezt, attiecīgi – ir daudz materiāla atgriezumu. Vajadzības gadījumā arī ļoti vienkārši var veikt remontu, nomainot tikai atsevišķas loksnes.

Metrotile metāla dakstiņu jumts ar dabīgā akmens smalci nerūsēs, jo tam ir ļoti pamatīgs alumīnija un cinka pārklājums, kas to pasargā pret koroziju. www.vinteko.lv

Tas tādēļ, ka tērauda loksnes no abām pusēm ir pārklātas ar alucinka slāni, kas sastāv no alumīnija (55%), cinka (43%) un krama(2%). Šāds cinka un alumīnija sakausējums efektīvi aizsargā tērauda loksnes pret koroziju, īpaši tajās vietās, kur materiāls ir griezts, kā arī aizsargā pret skrāpējumiem.

Metrotile metāla dakstiņu jumts ir ļoti izturīgs un ilgmūžīgs, ieklājot var droši staigāt pa materiālu latojuma vietās. «Vinteko» jumtu speciālists Raivis Anops norāda: «Ir pat gadījies uz loksnēm nejauši uzmest ķieģeli, un tas neradīja nekādus bojājumus. Domāju, ka keramikas dakstiņi no šāda trieciena saplaisātu.»

Metāla dakstiņu jumts ar dabīgā akmens smalci ir ugunsdrošs, atbilst visaugstākajai – A ugunsdrošības klasei. Pat, ja uz tā sakurs ugunskuru, jumts nedegs. Ražotājs šim segumam dod 50 gadu garantiju, taču realitātē tas kalpo divtik ilgi…

Metrotile metāla dakstiņu jumts nav skaļš.

Cilvēki nereti uzdod jautājumu, vai, ieklājot Metrotile metāla dakstiņus, vējainā laikā un lietū iekštelpās no jumta nebūs dzirdami trokšņi? Raivis Anops skaidro, ka šis jumts ir ļoti kluss, un to nodrošina dabīgo akmentiņu pārklājums jeb tā dēvētā akmens smalce, kas pilnībā slāpē troksni. Viņš arī piebilst: «Tā gan ir taisnība, ka no standarta metāla jumta vējainā laikā un lietū iekštelpās ir dzirdami trokšņi. Un tas ir tāpēc, ka standarta metāla jumts visbiežāk tiek ieklāts no liela izmēra loksnēm, vējā tās vibrē, un troksnis aiziet pa visu jumtu… Metrotile metāla dakstiņu jumts turpretim sastāv no neliela izmēra loksnēm, kas tiek speciāli nostiprinātas, tādēļ nav nekādu trokšņu.

Metrotile metāla dakstiņu jumts spēj izturēt ļoti lielu vēja slodzi – līdz pat 252 kilometrus stundā, tādēļ pat vislielākajā vējā loksnes neaizpūtīs. www.vinteko.lv

Nav arī jāsatraucas, ka dabīgo akmentiņu pārklājums ar laiku varētu nobirt, jo akmentiņi ir iestrādāti akrila sveķos, kā arī papildus pārklāti ar akrilu. Raivis Anops personīgi pārliecinājies – akmentiņi uz metāla loksnēm turas tik stingri, ka tos nevar noskaldīt pat ar āmuru. Ražotājs pieļauj varbūtību, ka 30 gadu laikā jumta segums varētu zaudēt tikai 1% no kopējās akmens smalces.

Metrotile metāla dakstiņu jumtam nav arī nepieciešama īpaša apkope, ar nokrišņu ūdeni – lietu, sniegu tas pats attīrās no putekļiem un gružiem. Dabīgo akmentiņu un akrila pārklājums arī nodrošina to, ka jumta segums ir aizsargāts pret ultravioletajiem stariem un tas tas neizbalēs.

Metrotile metāla dakstiņu jumtu ir ļoti viegli ieklāt, un to var izdarīt viens pats cilvēks. www.vinteko.lv

Tas ir tādēļ, ka materiāls ir viegls, nav nepieciešama speciāla tehnika, pacēlājs, lai to dabūtu uz jumta. Rūpīgi izlasot instrukciju, šo darbu var paveikt arī cilvēks, kam nav iepriekšēja pieredze jumta ieklāšanā, kā arī uzņēmumā «Vinteko» var ieteikt meistarus, kas var profesionāli ieklāt šo jumtu. Ļoti ērti ir tas, ka segumu var klāt ne tikai no lejas uz augšu, bet arī no augšas uz leju. Tad jumta ieklājējam nav jāstaigā pa pašu segumu, bet latojumu, un tas krietni atvieglo darbu.

Ja vēlaties noskaidrot, cik mājai izmaksātu Metrotile metāla dakstiņu jumts, nosūtiet elektroniski ēkas projektu vai jumta izmērus. www.vinteko.lv

Uzņēmumā veiks bezmaksas materiālu aprēķinu. Kā arī speciālisti ar lielu pieredzi jumtu izveidē sniedz konsultācijas pa tālruni 28233466.

Kā metāla jumta seguma lielāko mīnusu nereti min, to, ka ieklājot tas no virspuses ir jāstiprina ar skrūvēm. Šajās vietās jumtā paliek caurumi, un laika gaitā, blīvēm zaudējot savu funkciju, var sūkties mitrums. Metrotile metāla dakstiņu jumtu turpretim stiprina atšķirīgi – nagla tiek iesista nevis no augšas, bet no brusas priekšpuses, kas ļauj nodrošināt papildus aizsardzību pret vēja iedarbību un vizuāli nav pamanāmas jumta seguma stiprinājuma vietas. Turklāt jumta materiālu komplektā ir arī speciāls hermētiķis, kas paredzēts, lai no virspuses pārklātu naglojuma vietas. Tas pilnībā novērš iespēju, ka varētu sūkties mitrums.

10 dažādi profili un vairāk kā 20 krāsu toņi.

Metrotile metāla dakstiņu segums ir paredzēts jebkura veida slīpajiem jumtiem, leņķim jābūt ne mazākam kā 12 grādi. Pateicoties parocīgajam lokšņu izmēram, šo segumu var ieklāt arī ļoti sarežģītas konfigurācijas jumtam – ja nepieciešams, pat tornim. Tiek piedāvātas 10 dažādu profilu Metrotile metāla dakstiņu loksnes – gan taisnas, gan viļņotas – ar lielāku un mazāku vilni, imitējot Eiropā populārākos dakstiņu seguma veidus.

Jumta segums ir pieejams vairāk kā 20 dažādos krāsu toņos. Savukārt, ja ir vēlēšanās izveidot ļoti oriģinālu jumtu, pēc pasūtījuma to var komplektēt no divām atšķirīgām krāsām, tas sadārdzinās materiāla izmaksas aptuveni par 10 -15%. Metrotile metāla dakstiņu jumtam ar akmens smalci ļoti plašā izvēlē tiek piedāvāti dažādu funkciju un dizaina pieslēgumi – vējmalas, karnīzes, pieslēgumi pie skursteņa, sienām u.c. Tie ir izgatavoti no tāda paša materiāla kā jumta segums, tādēļ saimnieks var rēķināties, ka pieslēgumi kalpos tikpat ilgi, cik pats jumts.

Jumta materiāli no ražotāja pēc pasūtījuma tiek piegādāti apmēram divu nedēļu laikā, taču atsevišķi rezerves elementi pieejami arī uzņēmuma «Vinteko» noliktavā – Rīgā.

Plašāka informācija pieejama pa tālruni 28233466, kā arī mājas lapā www.vinteko.lv

Ja liec jumtu, dari to pārdomāti, lai kalpotu visu mūžu! «Metrotile» – tā ir labākā izvēle. METROTILE – gudrs jumts gudriem cilvēkiem.

Avots: www.apollo.tvnet.lv

Share

This will close in 0 seconds