fbpx

CUPA dabīgā akmens jumti jeb slānekļa jumti

Dabīgā akmens jumti pazīstami arī kā slānekļa jumti vai dabīgais šīferis. Kas ir slāneklis? Tas ir dabīgais akmens, ko veido dažādi minerāli vairākos slāņos. Dabā tas veidojas vairāk kā 500 miljons gadu laikā. Tas ir 100% dabīgs, skaists, laikapstākļu izturīgs un ilgmūžīgs jumta segums, kam lietošanas laikā nav nepieciešama papildus apkope! Tas ir izturējis laika pārbaudi un visā pasaulē sastopams jau gadsimtiem ilgi.

Dabīgo akmeni jeb slānekli iegūst dažādās atradnēs/karjeros. Šī materiāla īpašības ir atkarīgas no tā, kurā vietā tas tiek iegūts. Uzņēmums CUPA Pizarras dabīgo šīferi iegūst Spānijā, kur, atšķirībā no citām pasaules daļām, iegūstams tektoniskās izcelsmes slāneklis. Uzņēmums darbību sācis 1892. gadā. Gandrīz 150 gadu lielā, starptautiskā pieredze, labā reputācija un karjeru prestižs ir vislabākā garantija kompānijas ražotajiem augstas kvalitātes dabīgā akmens jumtiem un fasādēm. Mūsdienās CUPA Pizarras ir pasaules līderis dabīgo akmens jumtu un fasāžu materiālu ražošanā. Uzņēmumam pieder 16 karjeri un 22 pārstrādes rūpnīcas.

Dabīgā akmens jumtu plāksnītes var izmantot daudz un dažādos veidos – ne tikai kā jumta segumu visai ēkai. Ar šīm plāksnītēm var veidot arī unikālas un radošas dūmvadu un vējmalu apdares ēkām, kur izvēlēts cits jumta segums. Īpaši populāri šādi apdares veidi ir ēkām vecajā Eiropā – Vācijā, Anglijā, Francijā, kur bieži vien tie izskatās gluži kā mākslas darbi.

Saņem savu bezmaksas jumta aprēķinu un konsultāciju!

CUPA dabīgā akmens jumti jeb slānekļa jumti – ekskluzīvs un ilgmūžīgs jumta segums!

Ražots Spānijā

Dabīgā akmens/slānekļa īpašības atkarīgas no tā, kur tas iegūts. Tieši tāpēc obligāti jābūt zināmai tā izcelsmei. Spānijas karjeros iegūtais slāneklis, atšķirībā no citām pasaules valstīm, ir tektoniskas izcelsmes – visā pasaulē pazīstams ar savu augsto kvalitāti!

Unikāls

Katra dabīgā akmens jumta plāksne ir unikāla. Karjerus, kur tos iegūst, daba veidojusi vairāk kā 500 miljonus gadu un katrā karjerā iegūtie slānekļa veidi atšķiras.

Ilgtspējīgs un ekoloģisks jumta segums

Dabīgais akmens ir 100% dabīgs materiāls, kas vidi ietekmē minimāli. To pārstrādē netiek pievienotas ķīmiskas vielas.

Tāpat uzņēmums rūpējas, lai slānekļa ieguves un pārstrādes procesā samazinātu ūdens un enerģijas patēriņu, kā arī oglekļa emisiju. Karjeros tiek veikti dažādi pasākumi, lai veicinātu vietējās floras un dzīvnieku atjaunošanos.

Piemērots ekstremālām temperatūrām

Dabīgā akmens jumti garantē nevainojamas funkcionālās īpašības dažādu laikapstākļu un krasu temperatūras svārstību ietekmē.

Ugunsdrošs

CUPA dabīgā akmens jumti ir nedegoši, tāpēc tiem ir piešķirta augstākā ugunsdrošības izturības pakāpe – A1 klase.

Skaists un elegants

Materiāls ir lielisks risinājums jebkuram projektam – gan jaunām, gan renovējamām ēkām neatkarīgi no ēkas arhitektūras stila. Dabīgā akmens jumti vienlīdz labi rotā gan modernas ēkas, gan vēsturiskas. Jau gadsimtiem ilgi šādi jumti rotā pasaulē pazīstamas ēkas – arhitektūras vērtības!

Pilns jumta risinājums

Dabīgā šīfera jeb slānekļa jumtu var papildināt ar dažādiem aksesuāriem, jumta drošības elementiem u.c.

Viegla montāža

Dabīgā akmens jumta plāksnes tiek stiprinātas ar naglām vai āķiem. Papildus tiek izmantoti daži speciāli rīki, kur atvieglo un paātrina montāžas procesu. Tāpat kā ar visiem jumta segumiem – svarīgākais sekot montāžas instrukcijai.

Kalpošanas laiks 100 gadi un vairāk

Dabīgā akmens jumti ir ļoti izturīgs jumta seguma materiāls. Atšķirībā no citiem materiāliem, laika gaitā šis materiāls nezaudē savas īpašības un to kalpošanas laiks ir vairāk kā 100 gadi.

Sertificēta kvalitāte

CUPA Pizarras ražoto dabīgo akmens jumtu kvalitāte pārsniedz pasaulē pieņemtos ražošanas standartus, jo uzņēmums, atšķirībā no citiem, pilnībā kontrolē visu ražošanas procesu – sākot no akmens ieguves līdz produkta iepakošanai.

Tāpat šo dabīgo akmens jumta plāksnīšu kvalitāti apliecina arī dažādi starptautiski kvalitātes sertifikāti.

Izturīgs pret ārējiem faktoriem

Dabīgā akmens jumti ir ļoti izturīgi. Šis jumta segums spēj izturēt lietu, salu, krusu, vēju, UV starus. To neapdraud arī dažādi kukaiņi, sēnītes un jebkādi citi mikroorganismi.

Kluss

Dabīgā akmens jumti nodrošina ļoti labu skaņas izolāciju. Negaisa, lietus un krusas radītie trokšņi tiek ļoti labi absorbēti.

Ēkas pievienotā vērtība

Skaists un labi funkcionējošs jumts vienmēr palielina mājas vērtību. Ņemot vērā, ka dabīgā akmens jumti kalpo vismaz 100 gadus un tiem nav nepieciešama īpaša apkope, var secināt, ka ilgtermiņā šis ir arī ekonomiski izdevīgs jumta segums.
Tāpat vērā ņemams fakts, ka aizvien biežāk visā pasaulē būvniecībā pieaug tendence izmantot ilgtspējīgus būvniecības principus, lai ierobežotu ietekmi uz vidi. Tieši tāpēc var secināt, ka šis materiāls arī nākotnē spēs nodrošināt pievienoto vērtību gan vizuāli, gan funkcionāli jebkurai ēkai!

Nav nepieciešama apkope

Dabīgie akmens jumtiem nav nepieciešama īpaša apkope, lai tie kalpotu ilgi. Putekļi, nosēdumi un lapas – lietus laikā tas viss no jumta tiek noskalots.

Nerūsējošs

Dabīgajā akmenī jeb slāneklī ļoti bieži mēdz atrasties arī minerāls, ko sauc par pirītu. Ja sastāvā atrodams nestabilā tipa pirīts, tad šis minerāls var sākt rūsēt, radot jumta segumā sarkanus traipus.

CUPA Pizarras ir sertificēts ar T1 jeb maksimālo kvalitāti, kurā tiek novērtēts oksidācijas līmenis akmens sastāvā. Tas nozīmē, ka šim materiālam nebūs ķīmiskās reakcijas, kas var ietekmēt akmens struktūras vai krāsu izmaiņas.

GARANTIJA

Ražotāja sniegtās materiāla garantijas:
• H klase – 10 gadi
• R klase – 25 gadi

Tā kā slāneklis ir viens no senāk izmantotajiem jumta un fasādes materiāliem, tad droši var teikt, ka, ja veikta pareiza materiāla montāža, tā kalpošanas laiks var sasniegt arī 100 un vairāk gadus.

*populārākie klājuma veidi

Dabīgo akmeni jeb slānekli iegūst dažādās atradnēs/karjeros. Šī materiāla īpašības ir atkarīgas no tā, kurā vietā tas tiek iegūts. Mūsu sortimentā pieejamās dabīgā akmens plāksnītes no 2 atradnēm/raktuvēm:

  • CUPA 2 dabīgā akmens plāksnītes ir tumši pelēkā antracīta krāsā ar gandrīz gludu virsmu. Izcelsme: Riodolas karjers, Carballeda de Valdeorras (Orense) Spānija.
  • CUPA 5 dabīgā akmens plāksnītes ir tumši pelēkā antracīta krāsā ar vizuāli pamanāmu, izteiktu virsmas reljefu. Izcelsme: Valdacal karjers, Pusmazán (Orense) Spānija.

CUPA dabīgā akments jumti - brošūra

CUPA dabīgā akments jumti - montāžas instrukcija

CUPA Pizarras rūpnīca un ražošanas process SPĀNIJĀ

CUPA 2 dabīgā akmens jumti

CUPA 5 dabīgā akmens jumti

CUPA dabīgā akmens jumta plāksnīšu montāža

Dabīgā akmens jumta plāksnes tiek stiprinātas ar naglām vai āķiem. Latvijā vairāk tiek izmantota montāžas veids ar naglām.

CUPA dabīgā akmens jeb slānekļa plāksnīšu ražošanas process

Uzņēmums CUPA Pizarras dabīgo šīferi iegūst Spānijā, kur, atšķirībā no citām pasaules daļām, iegūstams tektoniskās izcelsmes slāneklis.

Dabīgā akmens plāksnīšu priekšrocības

Dabīgā akmens plāksnītes ir izturējušas laika pārbaudi un visā pasaulē sastopas jau gadsimtiem ilgi!

CUPA dabīgā akmens jumti | Cenas

Skursteņa apdare | Cenas

*detalizētāka informācija par aktuālajām cenām un spēkā esošajām atlaidēm pieejama, sazinoties ar mūsu speciālistu.